Kurs tańca discofox "DWA NA JEDEN"

Discofox, w Polsce znany jako "dwa na jeden" to jeden z: najprostszych, najchętniej tańczonych i najbardziej znanych tańców użytkowych. Dlaczego ten taniec jest tak popularny?
Schemat kroków discofoxa może być tańczony na nieskończoną ilość kombinacji. W tym tańcu nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury.
Taniec ten pasuje do każdej muzyki w metrum na 4/4, a szczególnie do każdej muzyki dyskotekowej - nieważne czy jest to rap, hip hop, dance, techno, czy coś bliżej nieokreślonego - wystarczy, że chcesz zatańczyć w parze z osobą, która cię interesuje.

Jest to taniec, w którym można zaprezentować się ukochanej jako niezrównany "lew parkietu". Lew, który nie tylko ryczy, ale także potrafi wydobyć z partnerki jej wdzięk i talent taneczny. Jeżeli określamy kogoś jako urodzonego tancerza, to tylko dlatego, że odkrył on - lub podpatrzył u kogoś zasadę według jakiej używa się kroków do Discofoxa.
Znajomość Discofoxa to murowany sukces towarzyski wśród znajomych i nieznajomych.

Kariera Discofoxa w Polsce jest raczej "cicha", może dlatego, że nie jest on tańcem turniejowym. W Europie Discofox zrobił karierę wręcz oszałamiającą. Biorąc pod uwagę, że jest jedynym tańcem, któremu poświęca się obok tańca programowego w Światowym programie tanecznym , oddzielne kursy, ukierunkowane tylko na program Discofoxa. Należy dodać, że taniec ten można rozwinąć w dalszą formę taneczną, szczególnie często tańczoną przez ludzi młodych i sprawnych.

Jest to obecnie najprostszy sposób tańczenia do każdej muzyki popularnej, ale co ciekawe bardzo często pomijany podczas kursów tańca, lub traktowany marginalnie kiedy to uczy się tylko podstawowych kroków disco jedynie na I stopniu. Oczywiście stosując kroki dwa na jeden nie należy tańczyć walca angielskiego, wiedeńskiego czy tango, ale w praktyce coraz rzadziej spotykamy się z typowymi tańcami towarzyskimi, a na imprezach czy nawet balach grana jest popularna muzyka dance. Bardzo często okazuje się wtedy, że mimo ukończenia kilku stopni kursu tańca towarzyskiego pary nie radzą sobie z najpopularniejszymi obecnie rytmami.

Właśnie w takich sytuacjach Dwa na Jeden przydaje się najbardziej. Stosując kroki discofox można przetańczyć z powodzeniem całą noc gdyż ilość figur, które można zatańczyć jest wręcz nieograniczona.
Jest to taniec typowo użytkowy - do zastosowania na weselach (również jako "pierwszy taniec"), studniówkach, balach itp.
Tego tańca może nauczyć się każdy w dość szybkim czasie.


Jasteśmy jedyną na Podkarpaciu Szkołą Tańca, w której można nauczyć się DiscoFoxa na odrębnym kursie. Co się z tym wiąże, program figur jest bardzo rozbudowany i atrakcyjny.
Ruch skupiający szkoły DiscoFox w Polsce ostatnimi czasy zaczyna się rozwijać.
Obecnie w Polsce, oprucz nas discofoxa można uczyć się w 2 szkołach w Polsce (Kraków i Wrocław). Szczegóły można znaleźć na stronie www.discofox.pl

Na poniższych filmach można zobaczyć discofoxa w wykonaniu najlepszych par.

Film został usunięty.

Film został usunięty.

Film został usunięty.


Oraz w trochę innej formie:

Film został usunięty.Kurs tańca DiscoFox obejmuje 2 stopnie nauki (po 8 godzin zegarowych każdy). Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 60 minut.
W przypadku zainteresowania uczestników istnieje możliwość zorganizowania kolejnych stopni kursu.

Cena jednego stopnia - 140 zł od osoby.