DiscoFox (Dwa na Jeden)Discofox, w Polsce znany jako "dwa na jeden" to jeden z: najprostszych, najchętniej tańczonych i najbardziej znanych tańców użytkowych.
Schemat kroków discofoxa może być tańczony na nieskończoną ilość kombinacji. W tym tańcu nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury.
Taniec ten pasuje do każdej muzyki w metrum na 4/4 z akcentem na "1" i na "3", a szczególnie do każdej muzyki dyskotekowej.
Kariera Discofoxa w Polsce jest raczej "cicha", może dlatego, że nie jest on tańcem turniejowym. W Europie Discofox zrobił karierę wręcz oszałamiającą. Najbardziej popularny jest w Niemczech. Biorąc pod uwagę, że jest jedynym tańcem, któremu poświęca się obok tańca programowego w Światowym programie tanecznym , oddzielne kursy, ukierunkowane tylko na program Discofoxa.
Jest to obecnie najprostszy sposób tańczenia do każdej muzyki popularnej.Oczywiście stosując kroki dwa na jeden nie należy tańczyć walca angielskiego, wiedeńskiego czy tango, ale w praktyce coraz rzadziej spotykamy się z typowymi tańcami towarzyskimi, a na imprezach czy nawet balach grana jest popularna muzyka dance.

DiscoFox w wykonaniu najlepszych par:

Film został usunięty.

Film został usunięty.

Film został usunięty.

Film został usunięty.

Film został usunięty.